Zyrtec ve Zyrtec-D

Bazen, ilaçlar bir hapda birçok etki üretmek için test edilir ve birleştirilir. Bu 2'si 1 arada veya 3'ü 1 arada haplar, diğer ilaçlarla ilaç-ilaç etkileşimlerini önlemek ve birçok ilaç alımını önlemek için yararlıdır. Yani, tek bir hap almak çeşitli semptomları tedavi edecektir. İnanılmaz değil mi?

Bazen alerjimiz olduğunda, sadece bir semptom fark etmiyoruz. Bazen birkaç semptom haline gelir. Bu nedenle, bu semptomlara karşı koymak için, diğer semptomlar için antihistaminikler ve diğer ilaçları alırız. Bu semptomlar için başka bir ilaç bulmak uzun zaman alıyor mu?

Zyrtec ve Zyrtec-D, basit antihistaminikler ile tedavi edilemeyen bir alerjinin birçok semptomunu hafifletmeye yardımcı olan birçok yenilikçi ilaçtır. Bu durumda, bu ilaçlardan birini almak gerçekten yararlıdır. İki ilaç arasında ayrım yapmaya çalışalım.

Zyrtec'in ortak adı Setirizin'dir ve Zyrtec-D'nin ortak adı Setirizin ve psödoefedrindir. Zyrtec-D, 5 mg Setirizin hidroklorür ve 120 mg psödoefedrin hidroklorür içeren bir tablettir. 5 mg Setirizin hemen çıkarılmalı, 120 mg psödoefedrin için uzatılmış salım için. Zyrtec-D ayrıca diğer magnezyum stearat, hippromelloz ve daha fazlasını içerir. Öte yandan Zyrtec sadece Setirizin içerir. 5 mg ve 10 mg kapsüller ve çiğneme haplarının yanı sıra 1 mg / ml şurup içinde bulunur. Yemekli veya yiyeceksiz elde edilebilir.

Zyrtec-D alerjik rinit, burun tıkanıklığı, hapşırma ve rinore tedavisinde gösterilirken, Zyrtec alerjik rinit, burun kaşıntısı, kronik idiyopatik ürtiker ve konjonktivit ile ilişkili nazal olmayan semptomlarda gösterilir.

Zyrtec-D üreticisi - GlaxoSmithKline, Zyrtec - Duncan üreticisi. Şiddetli hipertansiyonu olan kişilere, kardiyovasküler hastalığı olan kişilere, MAOI alan hastalara, kontrolsüz hipertiroidi, şiddetli aritmiler, fechromositoma ve inme Zyrtec-D verilmemelidir. Buna karşılık, Zyrtec böbrek yetmezliği, galaktoz intoleransı, glikoz ve fruktoz intoleransı olanlara verilmez.

Zyrtec yan etkileri: yorgunluk, baş dönmesi ve baş ağrısı ile kuru ağız ve karaciğerin anormal aktivitesi. Zyrtec-D Yan Etkileri: Taşikardi, ağız kuruluğu, bulantı, baş dönmesi, baş dönmesi, sinirlilik ve uykusuzluk. Bütün bunlar henüz alınmadıysa, doktorunuza danışın.

Özet:

1. Zyrtec'in ortak adı Cetirizine, Zyrtec-D'nin ortak adı Cetirizine ve psödoefedrindir. 2. Zyrtec-D Üretici - GlaxoSmithKline, Zyrtec - Duncan İmalatçısı.

REFERANSLAR